Fotowoltaika dla rolnika. Dlaczego?

Dotacje dla rolników

Dla rolników, którzy chcą sami wytwarzać energie, by zaspokoić zapotrzebowanie gospodarstwa mogą ubiegać się o różne dofinansowania na przykład Agroenergia i Mój Prąd.

Ulgi podatkowe

Z Ustawy o podatku rolnym wynika, że koszty instalacji modułów fotowoltaicznych mogą zostać odliczone od podatku. Warunkiem takiej ulgi jest wykorzystanie energii wyłącznie na cele gospodarcze. 

Niskie rachunki i szybki zwrot

Instalacja fotowoltaiczna znacznie obniża koszty rachunków za prąd które stanowią dużą część wydatków gospodarstw. Dodatkowo taka inwestycja szybko się zwraca.

Warunki kredytowe

Rolnicy mogą starać się o kredyt inwestycyjny na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych na przyjaznych warunkach przykładowo niższe oprocentowanie, czy brak konieczności wniesienia wkładu własnego i prosta procedura składania wniosku.

Niezależność i bezpieczeństwo energetyczne

Instalacja fotowoltaiczna pozwoli Ci na uniezależnienie się od stale rosnących kosztów energii, niekorzystnych zmian w umowach z dostawcami. Instalacja zabezpiecza Twoje gospodarstwo w przypadku awarii publicznej sieci energetycznej czy naturalnych katastrof.

Czego możesz od nas oczekiwać?

Nasza firma oferuje kompletną obsługę klienta zaczynając od audytingu, przez stworzenie oferty idealnej pod zużycie energetyczne gospodarstwa i pomoc ze złożeniem wniosku o dotacje Agroenergia, aż po dostarczenie podzespołów i montaż instalacji.

Zainteresowaliśmy Cię?

Po bardziej szczegółowe informacje zadzwoń do nas albo wyślij maila. Przygotujemy specjalnie spersonalizowaną ofertę właśnie pod Twoje potrzeby!