Fotowoltaika do domu czy firmy?

Bez względu na to czy chcesz zoptymalizować koszty energii w swoim domu czy w firmie, po
przeprowadzeniu szczegółowej analizy potrzeb, przedstawimy Ci ofertę dostosowaną do Twoich oczekiwań.

Instalacja domowa

Oferta dla domów jednorodzinnych

Instalacja dla firm

Oferta instalacji firmowych

Czym jest fotowoltaika?

Instalacje fotowoltaiczne służą do wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Warto zauważyć, że instalacje fotowoltaiczne  to najczęściej stosowane i najpopularniejsze instalacje OZE, w odniesieniu do  transformacji energetycznej na świecie. W ostatnich lat energia słoneczna stała się największym źródłem Odnawialnych Źródeł Energii.

Jak działają moduły fotowoltaiczne?

Moduły fotowoltaiczne, które są skierowane ku słońcu absorbują promienie słoneczne i za ich pomocą do ogniwa dociera światło, które w swojej najmniejszej skali składa się z fotonów. Krzem w ogniwie pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji, w ten sposób zmuszając go do ruchu. Ruch elektronów to przepływ prądu elektrycznego.

Jak działają falowniki?

Falownik to urządzenie zmieniające prąd stały na prąd zmienny. Jest ono niezwykle ważne ponieważ odpowiada za optymalizację pracy paneli fotowoltaicznych. Ponadto odpowiada on za funkcję
kontrolną i monitorowanie parametrów pracy sieci w zakresie napięcia i częstotliwości. W przypadku wystąpienia odchyleń od dopuszczalnych norm, falownik samoistnie odłącza się od sieci.

Wszystkie nasze instalacje są wykonane z największą starannością.

W żadnej z
naszych instalacji przewody elektryczne nie dotykają dachu.